MODA

Co z zamszem zimą?

Temu materiałowi musisz poświęcić trochę więcej czasu, by nie zniszczyć jego delikatnej, zamszowej powłoki.

Impregnacja to podstawa. Tego rodzaju obuwie „nie lubi”  deszczowej pogody i jest bardzo podatne na zabrudzenia. Dlatego przed pierwszym wyjściem powinieneś je zaimpregnować przeznaczonym do tego środkiem.

Do wyczyszczenia obuwia z kurzu potrzebować będziesz suchej gąbki, szczoteczki z miękkimi włoskami lub  pumeksu. Proces czyszczenia polega na delikatnym przecieraniu zamszu, aż do usunięcia kurzu.

Gdy Twoje obuwie posiada nie tylko zabrudzenia z kurzu będziesz musiał skorzystać  z roztworu, w którego skład wchodzi mleko oraz soda oczyszczona. Na jedną szklankę mleka przypada łyżeczka sody. Przygotowany preparat nanosisz zwilżoną w nim szmatką i czyścisz zabrudzone miejsca, a wszystko na koniec przecierasz wilgotną szmatką

Każdej zimy  sól na chodnikach staje się wrogiem przede wszystkim zamszowych butów.. W przypadku powstania białych zacieków nie pozostaje Ci nic innego jak czyszczenie letnią wodą za pomocą włosianej szczotki oraz pozostawienie do całkowitego wyschnięcia

Wyczyszczenie zabrudzeń z błota nie sprawi Ci większego problemu. Wystarczy, że po wyschnięciu obuwia skruszysz zesztywniałą warstwę, a następnie użyjesz gumki od ołówka, by usunąć pozostałe drobinki.i Tadam gotowe!

Poprzedni post
29/11/2012
Następny post
29/11/2012

1 Komentarz

  • just'me

    zawsze miałam problem z zamszowymi kozakami czy botkami także dziękuję za ten post ;)

Odpowiedz