MODA

Raf Simons opuszcza dom mody Dior, a Alber Elbaz Lanvin!

W branży mody szykują się poważne zmiany! Kilkanaście dni temu fanów domu mody Dior zmroziła wiadomość o odejściu Rafa Simonsa, obecnego dyrektora kreatywnego marki. Na kolejnego wstrząsającego newsa nie trzeba było długo czekać. Po 14 latach z domu mody Lanvin odchodzi Alber Elbaz! Czy 2015 możemy okrzyknąć rokiem zmian?

Raf Simons pełnił funkcję dyrektora kreatywnego Diora przez ostatnie 3,5 roku. Powody jego odejścia nie są do końca jasne. Projektant zdradził jedynie, że chodzi o kwestie osobiste. W oficjalnym ogłoszeniu Simons napisał, że chciałby skupić się na innych sferach swojego życia, włączając w to jego własną markę i poświęcić pasjom, które nie dotyczą jego obecnej pracy. Podkreślił jednocześnie, że praca dla tak docenionego domu mody była dla niego zaszczytem.

Okoliczności odejścia Elbaza są jeszcze bardziej enigmatyczne, ale zagraniczne media wskazują na nieporozumienie, do którego doszło między Elbazem, a właścicielem francuskiej marki. Niezależnie od powodów, które skłoniły projektanta do opuszczenia słynnego domu mody, Elbaz w oficjalnym oświadczeniu podziękował całemu swojemu zespołowi, który wspierał go i wzbogacał jego pracę przez wszystkie lata.

Pozostaje nam tylko czekać na ogłoszenie nowych dyrektorów kreatywnych!

Alber2_header

Alber Elbaz

image

Raf-Simons-Anna-Wintour

Raf Simons

jil-sander-fall-2012-raf-simons-final-bow

Poprzedni post
02/11/2015
Następny post
02/11/2015

Komentarze są zamknięte.