MODA

Poradnik DeeZee: strój do pracy

Zaczynasz nową pracę? A może zmieniłaś na taką, gdzie obowiązują ustanowione reguły dotyczące Twojego wyglądu i stylu? Jeśli jesteś pogubiona w temacie dress code’u ten tekst będzie dla Ciebie nieocenioną pomocą.

Istnieją 3 podstawowe rodzaje biurowego dress code’u:

  • BUSINESS ATTIRE
  • BUSINESS SMART
  • BUSINESS CASUAL

Po kolei opiszemy dla Ciebie każdy z tych typów.

 

Business Attire to najbardziej rygorystyczna kategoria. Co jest dozwolone? Dyskretny makijaż, gładka koszula lub bluzka, kostium – spódnica (za kolano) lub spodnie i marynarka w jednej, stonowanej tonacji, rajstopy cieliste, czarne lub szare. Buty? Z zakrytymi palcami i piętą, na niskim obcasie (do 5-6 centymetrów).

Czarne szpilki na niskim obcasie Carly

 

Business Smart – mniej formalna wersja niż Attire. W kwestii stroju dopuszczalne są zarówno kostiumy (spódnica lub spodnie i żakiet), ale również sukienka z marynarką. Żakiet możesz zastąpić eleganckim swetrem, ze szlachetnego materiału. Koszula lub bluzka mogą być w żywszym kolorze, ale z eleganckiego i naturalnego materiału. Makijaż i biżuteria oszczędne. Buty? Niewysokie i zakryte.

Szare szpilki na niskim obcasie Curly

Ostatni typ – business casual – to największa swoboda w ubiorze. W kwestii ubrań masz dużą dowolność. Zakazy? Nie odkrywaj pleców, brzucha i dekoltu. Możesz sięgnąć po intensywne barwy, podkreślić talię. Dopasowana sukienka lub spódnica nie może być krótsza niż rąbek przed kolano. Jeśli chodzi o buty, to możesz sobie pozwolić na czółenka lub półbuty na niewysokim obcasie, dopuszczalne są również balerinki.

Czarne czółenka Daina

 

Poprzedni post
01/09/2017
Następny post
01/09/2017

Komentarze są zamknięte.